Horgászat a tilosban 3. - Árammal, gereblyével
A rabsicok halfogó eszközei változatos képet mutatnak. Ezek többnyire különféle hosszúságú hálók, melyek közül a kisebbeket egy ember is tudja kezelni, míg a nagyobbakhoz több csónak és 3-4 ember is szükséges. A hálók közül az úgynevezett nyakazóhálók okozzák a legtöbb szenvedést a halaknak. Ebbe a finomszövésű hálóba fejjel beleakadó hal nem tud mozogni és megfullad. Az ilyen eszközzel megfogott orvhalászokat állatkínzásért is felelősségre lehet vonni.....
Magyarországon csak az egyenárammal működő gépeket lehet használni. Váltóárammal működő változatát brutalitása miatt nem engedélyezik, mivel eltöri a halak gerincét. A hivatásos halászok arról panaszkodnak, hogy az élelmes orvhalászok a környező országokból – például Horvátországból – könnyen be tudnak szerezni profi halfogó eszközöket.
Létezik egy jóval egyszerűbb és brutálisabb módja az illegális hal beszerzésnek. Ehhez nem kell más, mint egy erősebb horgászbot és a zsinór végén egy ólomba öntött háromágú horog. Ezt a felszerelést a vízbe dobják, majd gyorsan kitekerik – gereblyéznek vele – így a horog útjába kerülő halak beleakadnak.
Az ilyen felszerelést természetesen tiltja a magyar horgászrend, mivel kívülről akadva mély sebeket vágnak a halakon. Az állatok közül nem mindegyik marad meg a horgon, ezek később pusztulnak bele súlyos sebeikbe. Ezt a módszert többnyire a tavaszi íváskor használják az orvhorgászok, amikor a halak egy-egy vízterületen tömegesen jelennek meg. Volt rá példa, hogy nem csak átlag méretű halat akasztottak így, hanem 10 kilós pontyot is. Folyt.köv.
Forrás: Fürdőzz.hu - Vincze Péter
Link: http://www.furdozz.hu/index.php?main=cikk&url=szabalysertes+allatkinzas++horgaszat+a+tilosban&p=3